TH3C685K025C1400
Mfr.Part #
TH3C685K025C1400
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2312
Length :
6mm
TANTAMOUNT®, TH3
HTS Code :
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tan Delta :
0.06
Published :
Polarity :
POLARIZED
Width :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Ripple Current :
280mA
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
25V