TH3C685K016E1700
Mfr.Part #
TH3C685K016E1700
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 2312
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
16V
Width :
3.2004mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Capacitance :
6.8μF
Length :
5.9944mm
Type :
Molded
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Height :
2.5mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Tolerance :
±10%