TH3C685K016D1700
Mfr.Part #
TH3C685K016D1700
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 2312
Length :
5.9944mm
Manufacturer Size Code :
C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
6.8μF
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
3.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Type :
Molded
Radiation Hardening :
No
Surface Mount
Height :
2.5mm
1 (Unlimited)
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
16V
Mounting Type :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm