TH3C476M6R3D0800
Mfr.Part #
TH3C476M6R3D0800
Description
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 2312
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
47μF
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
5.9944mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
6.3V