TH3C476M016E0800
Mfr.Part #
TH3C476M016E0800
Description
CAP TANT 47UF 20% 16V 2312
Voltage - Rated :
16V
Length :
5.9944mm
Capacitance :
47μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C