TH3C476M010D0500
Mfr.Part #
TH3C476M010D0500
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2312
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
47μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Width :
3.2004mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Voltage - Rated :
10V
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
5.9944mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%