TH3C476M010C0800
Mfr.Part #
TH3C476M010C0800
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2312
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
3.2004mm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Type :
Molded
Feature :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.9944mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
47μF
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C