TH3C476M010C0500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3C476M010C0500
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2312
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
C
Width :
3.2004mm
Capacitance :
47μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Automotive
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Length :
5.9944mm
Voltage - Rated :
10V
Mount :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Type :
Molded
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm