TH3C476K6R3D0800
Mfr.Part #
TH3C476K6R3D0800
Description
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2312
Tantalum Capacitors
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
6.3V
Automotive
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
47μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.9944mm