TH3C476K010E0800
Mfr.Part #
TH3C476K010E0800
Description
CAP TANT 47UF 10% 10V 2312
Length :
5.9944mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Width :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
47μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C