TH3C475M050E1500
Mfr.Part #
TH3C475M050E1500
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 50V 2312
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
50V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Width :
3.2004mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
6 %
Polarity :
Polar
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
4.7μF
Tolerance :
±20%
Length :
5.9944mm
TANTAMOUNT®, TH3
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.2mm