TH3C475M035D1300
Mfr.Part #
TH3C475M035D1300
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2312
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
35V
Dissipation Factor :
6 %
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Depth :
3.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
C
Polarity :
Polar
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
AEC-Q200
Height :
2.5mm
Width :
3.2004mm
Length :
6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
4.7μF