TH3C475M035C1300
Mfr.Part #
TH3C475M035C1300
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2312
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Published :
Length :
6mm
Width :
3.2004mm
Type :
Molded
Dissipation Factor :
6 %
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm
1 (Unlimited)
Polarity :
Polar
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
35V
Height :
2.5mm
Depth :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
4.7μF