TH3C475M020E1700
Mfr.Part #
TH3C475M020E1700
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 2312
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
20V
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
2.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
4.7μF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
3.2004mm
Depth :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Type :
Molded
Max Operating Temperature :
150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Length :
5.9944mm