TH3C475K050D1500
Mfr.Part #
TH3C475K050D1500
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2312
Tantalum Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.2mm
Surface Mount
Polarity :
Polar
Width :
3.2004mm
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
4.7μF
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Length :
5.9944mm