TH3C475K035C1300
Mfr.Part #
TH3C475K035C1300
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2312
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Length :
6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated :
35V
14 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
J BEND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Polarity :
POLARIZED
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
4.7μF
Tolerance :
±10%
Published :
Height :
2.5mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Leakage Current :
0.0016mA
Ripple Current :
290mA