TH3C475K025F1600
Mfr.Part #
TH3C475K025F1600
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 2312
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Capacitance :
4.7μF
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
25V
Published :
Length :
5.9944mm