TH3C335M035F1700
Mfr.Part #
TH3C335M035F1700
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 35V 2312
Length :
5.9944mm
Automotive
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
35V
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3.3μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
2.5mm
Width :
3.2004mm
Depth :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm