TH3C335M025F2000
Mfr.Part #
TH3C335M025F2000
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 25V 2312
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.5mm
Radiation Hardening :
No
Molded
Width :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Length :
5.9944mm
Max Operating Temperature :
150°C
Automotive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
3.2mm
Capacitance :
3.3μF
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm