TH3C335M025E2000
Mfr.Part #
TH3C335M025E2000
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 25V 2312
Tantalum Capacitors
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Capacitance :
3.3μF
Width :
3.2004mm
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
5.9944mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Manufacturer Size Code :
C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.5mm