TH3C335M025C2000
Mfr.Part #
TH3C335M025C2000
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 25V 2312
TANTAMOUNT®, TH3
Width :
3.2004mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity :
Polar
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated :
25V
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6mm
Height :
2.5mm
Capacitance :
3.3μF
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Max Operating Temperature :
150°C