TH3C335K025E2000
Mfr.Part #
TH3C335K025E2000
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 25V 2312
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
3.3μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Depth :
3.2mm
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Length :
5.9944mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm