TH3C335K025D2000
Mfr.Part #
TH3C335K025D2000
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 25V 2312
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Height :
2.5mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
3.3μF
Depth :
3.2mm
Type :
Molded
Width :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
5.9944mm