TH3C335K025C2000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3C335K025C2000
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 25V 2312
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Feature :
Automotive
HTS Code :
Height :
2.5mm
Type :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
JESD-609 Code :
e3
Tan Delta :
0.06
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Polarity :
POLARIZED
Leakage Current :
0.0008mA
Length :
6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Tolerance :
±10%
Terminal Shape :
J BEND
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ECCN Code :
EAR99
Ripple Current :
230mA
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
3.3μF