TH3C226M016E1000
Mfr.Part #
TH3C226M016E1000
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2312
Tantalum Capacitors
Dissipation Factor :
6 %
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
3.2004mm
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Automotive
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
C
Depth :
3.2mm
Length :
5.9944mm
Capacitance :
22µF
Max Operating Temperature :
150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm