TH3C226K016D1000
Mfr.Part #
TH3C226K016D1000
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2312
Tantalum Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Width :
3.2mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Length :
6mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
J BEND
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Published :
Ripple Current :
330mA
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
0.0035mA
Feature :
Automotive
Number of Terminations :
2
Capacitance :
22µF
Molded
Polarity :
POLARIZED
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm