TH3C226K016C1000
Mfr.Part #
TH3C226K016C1000
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Length :
5.9944mm
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
16V