TH3C225M035C2200
Mfr.Part #
TH3C225M035C2200
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 35V 2312
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.2mm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Dissipation Factor :
6 %
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±20%
Published :
Length :
6mm
Manufacturer Size Code :
C
Feature :
Automotive
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Voltage - Rated :
35V
Type :
Molded
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
2.2μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C