TH3C225K035E2200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3C225K035E2200
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 2312
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
2.2μF
Feature :
Automotive
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
2.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Type :
Molded
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Voltage - Rated :
35V
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Length :
5.9944mm
Width :
3.2004mm