TH3C156M025F1200
Mfr.Part #
TH3C156M025F1200
Description
CAP TANT 15UF 20% 25V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Dissipation Factor :
6 %
Polarity :
Polar
Type :
Molded
Tolerance :
±20%
Width :
3.2004mm
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
5.9944mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
15μF
Voltage - Rated :
25V