TH3C156M025C1200
Mfr.Part #
TH3C156M025C1200
Description
CAP TANT 15UF 20% 25V 2312
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
25V
Length :
5.9944mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Capacitance :
15μF
Min Operating Temperature :
-55°C