TH3C156M020F1000
Mfr.Part #
TH3C156M020F1000
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Width :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
14 Weeks
Type :
Molded
Voltage - Rated :
20V
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
15μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm