TH3C156M020D1000
Mfr.Part #
TH3C156M020D1000
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2312
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Voltage - Rated :
20V
Length :
5.9944mm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Width :
3.2004mm
AEC-Q200
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Dissipation Factor :
6 %
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
15μF