TH3C156M020C1000
Mfr.Part #
TH3C156M020C1000
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
15μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Type :
Molded
Length :
5.9944mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Width :
3.2004mm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
20V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%