TH3C156M010F1800
Mfr.Part #
TH3C156M010F1800
Description
CAP TANT 15UF 20% 10V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
15μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Automotive
Mounting Type :
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
10V
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Surface Mount
Type :
Molded
Length :
5.9944mm
Width :
3.2004mm