TH3C156K020F1000
Mfr.Part #
TH3C156K020F1000
Description
CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
20V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Width :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
5.9944mm
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
15μF