TH3C156K020E1000
Mfr.Part #
TH3C156K020E1000
Description
CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
Max Operating Temperature :
150°C
C
Polarity :
Polar
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
15μF
Type :
Molded
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.2004mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Tolerance :
±10%
AEC-Q200
Dissipation Factor :
6 %
Voltage - Rated :
20V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Length :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm