TH3C156K010E1800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3C156K010E1800
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 15UF 10% 10V 2312
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
15μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Voltage - Rated :
10V
Manufacturer Size Code :
C
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Feature :
Automotive
Published :
Mount :
Surface Mount
Width :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
5.9944mm
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm