TH3C156K010D1800
Mfr.Part #
TH3C156K010D1800
Description
CAP TANT 15UF 10% 10V 2312
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
15μF
Voltage - Rated :
10V
Length :
5.9944mm
Width :
3.2004mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Surface Mount
Dissipation Factor :
6 %
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Polarity :
Polar
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%