TH3C155K035F3300
Mfr.Part #
TH3C155K035F3300
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 2312
Surface Mount
Polarity :
Polar
Width :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
1.5μF
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Length :
6mm
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated :
35V
Max Operating Temperature :
150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.3Ohm
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±10%
Published :
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C