TH3C155K035E3300
Mfr.Part #
TH3C155K035E3300
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 2312
Width :
3.2004mm
Capacitance :
1.5μF
Ratings :
AEC-Q200
Dissipation Factor :
6 %
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
6mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.3Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
35V
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Polarity :
Polar
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Depth :
3.2mm