TH3C106M035F1600
Mfr.Part #
TH3C106M035F1600
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2312
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
5.9944mm
Capacitance :
10μF
Width :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
150°C