TH3C106M025F1100
Mfr.Part #
TH3C106M025F1100
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
Depth :
3.2mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.2004mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
10μF
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
5.9944mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±20%