TH3C106M025D1100
Mfr.Part #
TH3C106M025D1100
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm
Length :
6mm
Polarity :
Polar
Max Operating Temperature :
150°C
Height :
2.5mm
Published :
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
25V
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Feature :
Automotive
Dissipation Factor :
6 %