TH3C106M016C1400
Mfr.Part #
TH3C106M016C1400
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 2312
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
5.9944mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Width :
3.2004mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm