TH3C106K025E1100
Mfr.Part #
TH3C106K025E1100
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2312
Length :
5.9944mm
Surface Mount
Height :
2.5mm
Width :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated :
25V