TH3C106K020E1100
Mfr.Part #
TH3C106K020E1100
Description
CAP TANT 10UF 10% 20V 2312
Tantalum Capacitors
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Depth :
3.2mm
Dissipation Factor :
6 %
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
20V
Width :
3.2004mm
Feature :
Automotive
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm
Length :
6mm
Polarity :
Polar
Capacitance :
10μF
Min Operating Temperature :
-55°C