TFMCJ110CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TFMCJ110CA
Manufacturer
Rectron USA
Package / Case
DO-214AB-2
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 128.5VWM 177VC DO214AB
Manufacturer :
Rectron USA
Product Category :
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Packaging :
Reel
Brand :
Rectron
Number of Channels :
1 Channel
Product Type :
TVS Diodes
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Rectron
Series :
TFMCJ
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Polarity :
Bidirectional
Clamping Voltage :
177 V
RoHS :
Details
Breakdown Voltage :
122 V
Working Voltage :
110 V
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package / Case :
DO-214AB-2
Vf - Forward Voltage :
5 V