TFMCJ10CA
Mfr.Part #
TFMCJ10CA
Manufacturer
Rectron USA
Package / Case
QFN
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 11.7VWM 17VC DO214AB
Manufacturer :
Rectron USA
Product Category :
RoHS :
Details
Breakdown Voltage :
11.1 V
Polarity :
Bidirectional
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Mounting Style :
Surface Mount
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package / Case :
QFN
Product Depth (mm) :
5(mm)
Product Type :
TVS Diodes
Clamping Voltage :
17 V
Pin Count :
6
Brand :
Rectron
Packaging :
Bulk
Product Length (mm) :
7(mm)
Rectron
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Series :
TFMCJ
Screening Level :
INDUSTRIALC
Product Height (mm) :
0.9(mm)
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Termination Style :
SMD/SMT
Working Voltage :
10 V