TCN4477M016R0100E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCN4477M016R0100E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 470UF 16V 2924
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
16V
Manufacturer Size Code :
4
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
4 (72 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Package / Case :
2924 (7361 Metric)
Capacitance :
470µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.240W 7.30mmx6.10mm
Series :
TCN J-CAP
Type :
Molded
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%